Kendin Yap Projeleri

Kendin yap, kendin boya, kendin pişir, kendin üret, kendin sat, kısaca kendi kendimize neler neler yapabiliriz?(!)

Özellikle yaşadığımız sıkıcı ve aynı zamanda korkutucu pandemi dönmeninde, bireylerin kendilerine zaman ayırmaları biraz daha fazla oldu. Yurt dışında da çok etkin durum da olan kendin yap projeleri popüler hale geldi. Sosyal medyada videolarda kendin yap kanalları oldukça revaçta.

Bu dönemde müstakil evi olanlar bizlere göre biraz daha şanslı olmasına rağmen, apartman sakinlerimizin de yapabileceği, üretebileceği hobiler mevcut. Mesela ben; ömrümde yapmadığım bir şeyi yaptım, denedim. Baklava olup olmadığı tartışılır tabii ☺. Kimler neler denemedi ki!

Alışveriş merkezlerinin, kuaförlerin, restoranların kapalı olduğu bu dönemde insanlar hemen kendilerine bir aktivite buldu. Yahu insanın boş durduğu ne zaman görülmüş ☺


İnsanlar evlerinde zaman geçirmek için kimileri oyunlar oynadı, kimileri hiç girmediği mutfağa girip, Taco yaptı. Taco işin espirisi tabi ama eskiye dönüş gördüm. Eskide ne kaldıysa onları onarıp, güzelleştirip, modernize etmeler; aktif kullanılmayan ürünlere, bodrumlarda bir köşeye atılmış eşyalara yapılan yenilemeler oldu.

ESKİ HALİ

Atmadık yeniledik hashtagleri açıldı, iyi de oldu. Yaptığım bir proje beni heyecanlandırdı, mutlu etti, daha çok sevdik, onları bakmaya doyamadık. Ben tv sehpası boyadım, hiçbir yerde görmediğim bir iş ortaya çıktı. Şöyle yapayım böyle yapayım derken taşlanmış kot pantolon tarzında bir çalışma ortaya çıktı. İlk başlarken bunu düşünseydim, sanırım bu kadar güzel olmazdı.

YENi HALi

Kimileri kapılarının rengini değiştirdi kimileri mutfak dolaplarını, kimileri gardırobunu kimisi tv sehpasını geri dönüşüm yada hobi boyalarıyla boyayarak yeniledi bu sayede sıkıldıkları ürünleri atmayıp değerlendirdi aynı zamanda üretkenliklerinden ötürü mutlu oldular.

Sizin de öve öve bitiremeyeceğiniz kendin yap projeleriniz oldu mu hiç ?

Sizinle bu blog sayfamızda yaptıklarımızı paylaşmak istiyorum. Neler kullandık, nasıl uyguladık, onu anlatmak istiyorum. Ve bundan sonra da yapmayı düşündüğüm şeyleri paylaşacağım. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hobi ve sanat ile kalın! :)


39 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Fiskos :)

Üye Olun, indirim fırsatlarından yaralanıp yenilikleri takip edin

Sosyal Medya Hesaplarımız

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • Pinterest - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

HIZLIMENÜ

ÜRÜNLER

BOYALAR

KURUMSAL HİZMETLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

©2020 tüm hakları Hobim Sanatım Mağazasına aittir

hs_logo.png
0
  • Gri Instagram Simge
  • Gri Facebook Simge
  • Gri Pinterest Simge